Jak to vzniklo?

Povím vám příběh tří obyčejných žen, které se rozhodly změnit svět...

Sešly se, tak jako jindy, v kavárně u Jakuba a probíraly obyčejné věci. Maminka osmileté dcery si stěžovala, jak Anička ve škole dostala dvojku z výtvarné výchovy. Jitka vyprávěla těžkosti z práce. Snaží se pomoct dětem bez rodin začít žít jako všichni ostatní. Potřebovala by tréninkovou domácnost, kde se ti puberťáci budou učit jaké to je bydlet "doma" se všemi starostmi a odpovědností. Ta třetí rozjížděla novou neziskovku s velkou vizí - zlepšit naši společnost tak, aby v ní bylo co nejvíce šťastných lidí, kteří jsou kreativní, mají život ve svých rukou a jsou zodpovědní za svůj život.

U kávy, čaje, zákusků a letní limonády občas přijdou nečekané myšlenky a tak se zrodila i velkolepá myšlenka. Myšlenka na projekt, který...

  • podpoří děti ve školách ke kreativnímu tvoření bez hodnocení,
  • pomůže vybavit domácnost pro děti bez rodin,
  • ukáže všem, že život se dá změnit k lepšímu, když se chce.

Vznikl projekt Mandala dětem, který za prvních pět let dokázal, že má smysl!

O projektu Mandala dětem trochu "techničtěji"

O projektu máme tiskovou zprávu ke čtení i ke stažení: tisková zpráva

Projekt Mandala dětem je naším největším neziskovým projektem, který běží od roku 2012. Od roku 2013 má projekt celorepublikový rozsah a je realizován díky podpoře našich partnerů a dobrovolníků. Podtitul celé akce je „Hrajeme si a tím pomáháme“.

Děti ze škol tvoří mandaly a prodejem 53 vybraných obrázků podporují děti z náhradní rodinné péče. V roce 2013 jsme společně přispěli na koupi nového počítače, na kterém se děti učí vyhledávat si práci a získávat dostatek informací o všem, co potřebují k samostatnému životu (čtěte na našem blogu více...). V roce 2014 jsme pomohli vybavit kuchyni pro Jůlii (čtěte na našem blogu více...)

Součástí projektu je také podpora zapojených učitelů, kterým nabízíme podněty a nápady na práci s dětmi v podobě on-line kurzu a webinářů.

Věříme, že šťastní a spokojení lidé tvoří šťastnou společnost.

O projektu a práci s mandalami si můžete poslechnout také v záznamu televizního pořadu Vlna z Brna.

O Centru Mandala:

Příběh centra navazuje na můj osobní příběh, na příběh Zuzany Řezáčové Lukáškové, který začal v roce 2004 v centru volného času Lužánky. Tam jsem hledala „brigádu“ jako lektorka kurzu, který jsem si rok připravovala. Vymyslela jsem totiž, že by mě spíš než doplňování zboží do regálů v Tescu bavilo vést kurzy kreslení mandal... Z kurzů vzniklo centrum a s ním i projekt Mandala dětem.

Pro všechny zájemce o naši činnost nabízíme výroční zprávy.

Mandala dětem - logo

Časová osa projektu,
aneb kde se právě
nacházíme.

1 1.fáze
přihlášení
do projektu
2 2.fáze
nahrání mandal
do galerie
3 3.fáze
hlasování
4 4.fáze
vyhodnocení
5 5.fáze
putovní výstava

Pořadatel projektu Centrum mandala